lapsemure.ee

Lapsemure foorum | Lapsemure jutukas
Tänane kuupäev 02 Sept 2014, 02:25

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 5 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Munasarjapõletik?
PostitusPostitatud: 16 Veebr 2009, 19:59 
Eemal

Tere.
Ma märkasin, et mul on paremal pool alakõhus mingi paistetus või munake, mis on katsudes valus, aga ainult siis, kui püsti seisan. Hetkel olen ka külmetunud (palavik, köha, nohu). Tegemist ei ole menstruatsioonivaludega. Korraks käis peast läbi mõte, et kas tegemist võib olla munasarjapõletikuga, kuid ma ei tea selle täpseid sümptomeid.
Palun andke nõu.

Raporteeri postitusest
Üles
 Profiil  
Vasta tsitaadiga  
 Teema pealkiri: Re: Munasarjapõletik?
PostitusPostitatud: 17 Veebr 2009, 13:24 
Eemal
Puhka rahus. 2006-2014

Munasarjapõletiku kahtlused tasub esitada günekoloogile. Ta on kompetentne vastama sellele küsimusele.

Raporteeri postitusest
Üles
 Profiil  
Vasta tsitaadiga  
PostitusPostitatud: 17 Veebr 2009, 13:53 
Eemal
Lapsemure konsultant
Kasutaja avatar

Jupiter kirjutas:
Ma märkasin, et mul on paremal pool alakõhus mingi paistetus või munake, mis on katsudes valus, aga ainult siis, kui püsti seisan. Tegemist ei ole menstruatsioonivaludega.

Interneti teel on raske midagi täpselt öelda, sest ei ole ju sinu "munakest" näinud ja sellepärast sab ainult oletada, mis see võiks olla. Alakõhus asub ka soolestik ja vahest on nii, et väljaheidemassid on kõhu katsudes tunda. Näiteks, kui Sa ei ole mitu päeva tualettis käinud, siis väljaheide võib koguneda ja see tekitab ebamugavust ja valu katsumisel. Sellel juhul püüa juua bioyogurteid, biokeefirit, ploome - see aitab kõhu lahti teha. Kui kõik hakkab läbi käima, siis kaob see punn ära.
Samuti see punn võib olla ka mingi tõsisem asi, mis viitab siseelundite häiretele. Kui ta paari päeva pärast ei kao, siis tuleks pöörduda arsti poole. Ja naistearsti pool võiks kontrollimiseks ka ära käia, seda tuleb teha regulaarselt.

tervist soovides!!!

Raporteeri postitusest
Üles
 Profiil  
Vasta tsitaadiga  
PostitusPostitatud: 17 Veebr 2009, 15:28 
Eemal

Rääkisin oma murest ka emale, kes pakkus välja, et võib-olla on lümfisõlm paistes. Kas see võib olla lihtsalt külmetusest?
Eile (kui selle avastasin) oli tunda ainult katsudes, kuid täna tuikab pisut ja just selline valu on nagu siis kui olen kaela peal asuvatele lümfisõlmedele tuult saanud.

Raporteeri postitusest
Üles
 Profiil  
Vasta tsitaadiga  
PostitusPostitatud: 21 Veebr 2009, 14:44 
Mul on täpselt sama probleem, aga ma ei ole praegu haige. Mul on ka nagu alakõhus mõlemal pool selline väike muna, mis tekkis arvatavasti sellest, et eile külmetasin päris kõvasti. Kas suurenenud lümfisõlmed on ohtlikud ?

Raporteeri postitusest
Üles

Vasta tsitaadiga  
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 5 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa saad teha uusi teemasid siin foorumis
Sa saad postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis