lapsemure.ee

Lapsemure foorum | Lapsemure jutukas
Tänane kuupäev 25 Apr 2014, 05:59

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 27 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Unetus.
PostitusPostitatud: 12 Veebr 2009, 22:54 
Mind huvitaks kui paljudel on unehäired, millised ja kui tihti. Lisan soovitused kuidas paremini uinuda.

Mida teha kui Teil ei õnnestu uinuda:
*Lükake probleemide lahendamine hommikusse. Kui Te hakkate enne uinumist läbi arutama oma muresid, siis ärge lootkegi uinuda. Lubage endale õhtuti veidi kergemeelsust.
*Ärge kartke unetust. Heitke alati voodisse mõttega, et teid ootab ees täisväärtuslik puhkus. Kui öö venib piinarikkaks ja ei saa sõba silmale, siis lugege midagi kergetn ja tuima, aeg-ajalt silmi sulgedes.
*Õhtuti hoiduge rohkest ja raskest toidust, kohvist, suitsetamisest, alkoholist. Alkoholi mõju närvisüsteemile on üsna salakaval: aitab uinuda, kuid provotseerib varast ärkamist. Seejuures alkoholist tingitud unehäired muutuvad püsivateks.
Järgige une ja ärkveloleku biorütme. Ärge lõhkuge oma bioloogilist kella. Tähtis on magama heita iga päev samal ajal.
*Seadke oma ase mugavaks. On huvitav, et hea une peamiseks tingimuseks on voodi piisav kõvadus. Kui Teie voodi on vana ja liiga pehme, siis ärge head und oodake.
*Parem on magada avatud õhuaknaga (välja arvatud külmade ilmadega). Värske õhuta ei tule täisväärtuslikku und. Unerohu asemel võtke sisse 20 tilka palderjani- või südamerohutinktuuri, veega lahjendatult.
*Magusat und soodustab jalgade väsimus, eriti kui see on välja teenitud värskes õhus. Kojamehed, aednikud ja postiljonid ei kaeba unetuse üle. See pärast jalutage enne magamaminekut sagedamini.
*Tundke juba ette mõnu huvitavast unenäost. Kui püsiva unetuse korral kogete kontrollimatut vastikust oma magamiskoha vastu, siis tassige oma voodi teise kohta või vähemasti nihutage patja.

Kui keegi teab veel soovitusi, siis loeksin neid huviga. :D

Raporteeri postitusest
Üles

Vasta tsitaadiga  
 Teema pealkiri: Re: Unetus.
PostitusPostitatud: 14 Veebr 2009, 01:29 
Eemal

Uneaja pikkus ei väljenda une kvaliteeti, ütleb Tartu Ülikooli psühhiaatriakliiniku arst Tuuliki Hion, kes soovitab kõikidel oma unega rahulolematutel arstilt abi otsida: krooniline unetus võib viia tõsiste tervisehädadeni.
Uni on inimesele eluliselt vajalik füsioloogiline funktsioon: näiteks nälga suudab inimene taluda oluliselt paremini kui unevõlga. Suurbritannias läbi viidud ulatuslikus uuringus, kus uuriti 20 aasta jooksul üle 10 000 inimese "unekombestikku", selgus, et nendel brittidel, kes magasid kõigest 5-7 tundi ööpäevas, oli kaks korda suurem risk surra südamehaigustesse kui kaheksa tundi magajatel. Kuid ka pikema uneajaga inimeste (8-10 tundi ööpäevas) eluiga osutus keskmisest lühemaks.

"Unetuteks võib pidada kõiki inimesi, kes pole oma unega rahul, sõltumata sellest, mitu tundi nad ööpäevas magavad. Une pikkus ei väljenda une kvaliteeti," kinnitab Hion. Seega võib tõsise uneaegse hingamishäirega norskaja magada päeval mitmeid unetunde lisaks, kuid see uni ei ole täisväärtuslik.

Mille üle unetud kaebavad? "Kaebuste erinevus on tohutult suur. Näiteks võib patsient magada kaheksa tundi, aga ärkab mingi mure tõttu kolm korda selle aja jooksul üles. Teist tüüpi unetud on need, kes magavad ainult paar-kolm tundi öö jooksul või arvavad, et ei maga üldse, ja on tohutult väsinud. Unetu ollakse ka siis, kui tuntakse muret oma une pärast. Näiteks: ma saan vanemaks, hakkan rohkem ärkama, aga tahaksin magada nagu siis, kui ma olin 25. Vahel on vaja lihtsalt ka informatsiooni, et teha vahet, mis on tõeliselt halb ja vajab muutmist ja mis on need asjad, millega saab tegelikult toime tulla," ütleb Hion.

Unetus iseenesest võib olla mitmete erinevate häirete üks sümptom, aga võib olla ka täiesti omaette häire, mis on küll ärevushäire piiripeal.

Unerohtu ei pruugigi tarvis minna

Uinuteid tarvitab pidevalt umbes 1% elanikkonnast. "Samas on üha rohkem inimesi, kelle puhul võib uinutid unetuse ravis kõrvale jätta. Minu töö eesmärk on ka aidata annuseid langetada neil, kelle puhul see on võimalik, aga kes sellega ise toime ei tule. Katsume leida skeemid, kuidas seda teha. Muidugi üritame nii palju kui võimalik piirduda psühhoteraapia ja eneseabi võimalustega. Aga mõningatel juhtudel on ravimite kasutamine ainuõige," nendib Hion.

Aga kui unetus jääb pikemalt kestma, tuleks voodis oleku aeg muuta võimalikult regulaarseks ja seejuures lühikeseks. Kui ärkate hommikul vara, tuleb üles tõusta. Seda kõike on raske teha, kui magad halvasti ja tunned ennast ka päeval halvasti. Siin võib olla vaja just toetust. Unetuse ravis kasutatakse unepäevikuid, et oleks näha, kui regulaarne voodis oleku aeg on. Unetuse ravi vajab teatud regulaarsust kogu elustiilis.

Miks tekib unetus

Enamik naisi kannatab mingil eluetapil unehäirete all, aga te peaksite rääkima arstiga, kui te ei saa vajalikul määral magada ega ärka puhanult üles. Niisugust seisundit tuntakse meditsiinis unetusena ja selle puhul määratakse ravimeid, mis aitavad magama jääda ja vähendavad aju aktiivsust . Unetus on tavaline menopausi ajal ja võib olla ka migreeni, stressi, ärevuse või depressiooni sündroom. Kõigil nendel puhkudel tuleb arstilt abi otsida.

Kõige õnnetumas olukorras on need, kes kannatavad kroonilise unetuse all, mis tähendab, et nad kas ei suuda uinuda või uinuvad küll kohe, nagu pea padjale panevad, kuid ärkavad õige varsti üles ja on ärkvel suurema osa ööst. See võib mõjutada nende ainevahetust, mida tuleks ärkamiseelsetel tundidel stimuleerida sügava hingamisega.

Kui te keha näitab hapnikunälja märke - kiire pindmine hingamine, sekka sagedasi ohkeid ja haigutamist, ning korrapäratu hingamiskiirus - , aitavad olukorda parandada sügava hingamise harjutused, mille ajal võtate kopsudesse palju rohkem hapnikku. Aja jooksul muutub pindmine hingamine emotsionaalseks ja füüsiliseks kurnatuseks.

Kui arvate, et magate hästi, aga hommikul ärgates tunnete end ikka kogu aeg väsinuna, peaksite rääkima arstiga. Põhjuseks võib olla mis tahes haigusseisund, kaasa arvatud aneemia, kilpnäärme halb funktsioneerimine või menopausiga seotud öine higistamine. Süüdi võib olla teie töökoht, kui valgust on vähe ja värsket õhku ei tule. Kui liiga suur osa päevast veeta sellises ümbruses, võib mõjutada see nii teie bioloogilist kella kui ka ainevahetust.

Kust leida abi kroonilise unetuse korral:

SA Tartu Ülikooli kliinikumi psühhiaatriakliiniku unehäirete keskus - ambulatoorsed vastuvõtud, konsultatsioonid, uneuuringud.
Registreerumine telefonikeskuses tel 731 9100. Patsient saab registreeruda ka saatekirjata.

Uneuuringu vajadus ja raviviis otsustatakse ka neil, kes pole otseselt uneuuringule saadetud (nt paljudel unetuse esmastel ja rahutute jalgade sündroomi juhtudel ei ole uneuuring esimese vahendina vajalik).

Uneuuringuid tehakse psühhiaatriakliinikus Raja 31 plaanilises korras, meditsiiniliste näidustuste korral finantseerib haigekassa. Kindlustatud täiskasvanud patsient tasub 25 krooni voodipäevatasu. Võimalik on ka tasuline uuring.

SA Tartu Ülikooli kliinikumi kõrvakliiniku unehäirete keskus - uneaegsed hingamishäired, uneapnoe kahtlusel uneuuringud, positiivse õhurõhu ravi (CPAP), muude raviviiside konsultatsioon. Vajaduse korral saadetakse edasi kõrva-nina-kurgukirurgi, stomatoloogi-ortodondi või muu eriala spetsialisti juurde.

Patsient registreerub telefonikeskuses tel 731 9100.
Uuringud ja vastuvõtud toimuvad Tartus Kuperjanovi 1 kõrvakliinikus.
Saatekirjata pöördujad saavad registreeruda tasulisele vastuvõtule.

SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla pulmonoloogiakeskus, Sütiste tee 19, Tallinn.
Registreerumine tel 697 1049, 697 2062.http://www.regionaalhaigla.ee/. Uneaegsete hingamishäirete (sh norskamise ja uneapnoe) uuringud ja ravi, hingamissüsteemi uuringud ja ravi, mitteinvasiivne ventilaatorravi (sh CPAP, APAP ja VPAP - ravi, hapnikravi).

Raporteeri postitusest
Üles
 Profiil  
Vasta tsitaadiga  
PostitusPostitatud: 05 Apr 2009, 21:10 
Osta apteegist palderjanitõmmist ning tee vatitikk selles märjaks. Sulge üks ninasõõr ja hinga palderjanilõhna sügavalt sisse. Korda teise ninasõõrmega. Protseduuri tuleks läbi viia kolm korda enne magamajäämist. See protseduur on leevendanud ka põskkoopapõletikku: nina kaudu on kergem hingata.

Raporteeri postitusest
Üles

Vasta tsitaadiga  
PostitusPostitatud: 05 Apr 2009, 21:15 
170 grammi küüslauku peenestada pudrutaoliseks massiks, lisada viie sidruni mahl, valada segu laia suuga purki ja siduda peale kahe-kihiline marlitükk. Lasta seista üks ööpäev.
Kahele teelusikale peenestatud kaselehtedele valada hommikul peale pool klaasi keevat vett. Õhtul tõmmis kurnata, lisada üks teelusikas küüslaugutõmmist ning juua enne magamaminekut. Segu hoida marliga kaetult külmkapis. See on lõhnatu.

Raporteeri postitusest
Üles

Vasta tsitaadiga  
PostitusPostitatud: 21 Juun 2009, 00:22 
Unetus.

Täpsemalt öeldes tähendab unetus seda, et inimene ei suuda üldse magada, kuid tavaliselt tähistatakse selle sõnaga mitmesuguseid unehäireid. Halva une sümptomid on väga erinevad ja võivad esineda erinevates kombinatsioonides. Unehäired tekivad sageli seoses imiku eest hoolitsemise või haige pereliikme põetamisega, aga ka hormonaalse tasakaalu häiretega. Paljudel naistel esinevad unehäired menstruatsiooni eel.

Levinumad sümptomid:

:arrow: Kurnatus voodisse minnes, kuid võimetus välja lülituda.
:arrow: Kiire uinumine, ärkamine varsti pärast uinumist (umbes 1-2 tunni pärast) tundega, et võiks üles tõusta.
:arrow: Ärkamine umbes kella 5-6 paiku hommikul pärast katkendlikku, mitte kosutavat und.
:arrow: Halvasti magamine, ärkamine unisena ja võimetuna päevatoimetusi tegema.
:arrow: Varane ärkamine ja sügavasse unne langemine ajal, mil peaks üles tõusma.

Tavameditsiini raviviisid:

Tänapäeval soovitavad arstid lühikest unerohu- või rahustikuuri, et katkestada unetuse või ärevuse ajutist tsüklit. Kui see probleemi ei lahenda, võib järgneda ravikuur rahustavat toimet omavate antidepressantidega.

Täiendraviviisid:

Kõik siin toodud eneseabimeetodid võivad leevendada unetust või halba unekvaliteeti parandada. Täiendraviviiside eelis on selles, et enamasti ei kaasne nendega mingeid kõrvalnähte ning pole vaja muretseda sõltuvuse tekkimise pärast. Neid ravimeetodeid saab kasutada turvaliselt hea une või unehäirete tsükli katkestamiseks leebel, kuid tõhusal moel.

aroomteraapia

Lisage mõni tilk lavendli-, kummeli-, viiruki-, ilang-ilangi või mandariiniõli vanniveele lõõgastava ja lõdvestava veeprotseduuri tarvis.
Ettevaatust. Vältige kummelit ja viirukit raseduse ajal.

homöopaatia

Nux vomica tuleb esimese ravimina kõne alla, kui tegemist on stressist tingitud unehäiretega, eriti kui olete suurendanud kofeiini, alkoholi ja/või sigarettide tarvitamist, et rivis püsida.

Arsenicum album
Kasutatakse ärevuse sümptomite leevendamiseks, mis ilmnevad eriti varastel hommikutundidel, kutsudes esile sellist kehalist ja emotsionaalset rahutust, mis ei lase enam uinuda. Selle ravimiga koos võiks juua sooja, rahustavat jooki.

Lachesis
võib vähendada hirmu voodisseheitmise ja seal tundide kaupa ärkvel lamamise ees. See on samuti väga hea vahend loominguinimeste jaoks, kelle pea tihti just varastel hommikutundidel ideedest pulbitseb.

toitumisteraapiad

Vältige kofeiini sisaldavate jookide joomist õhtuti. Kofeiin on stimulant, mis muudab lõõgastumise ja rahuliku uinumise raskemaks. Pidage kinni reeglist mitte juua kanget kohvi, kakaod, teed ega alkoholi pärast kella 16.

loodusravi

:arrow: Lihtne vesiravimeetod võib aidata teil kergemini uinuda: tehke paar puuvillaseid sokke külmas vees märjaks ning väänake korralikult välja, pange niisked sokid jalga, nende peale tõmmake paksemad, kuivad villased sokid. Minge sooja teki alla, enne kui teil külm hakkab, sest see võib takistada mõnusat lõõgastumist ja väljapuhkamist.

Ettevaatust. Vereringehäirete korral ei tohi vesiravi kasutada.

:arrow: Lõpetage töötamine (ja ka õppimine) vähemalt paar tundi enne voodisseheitmist, et lõõgastumine oleks lihtsam.

:arrow: Võltige rikkalikku söömaaega õhtusel ajal, see segab uinumist ja und.

lääne taimravi

Suurbritannias Northumbia Ülikoolis tehtud uurimus näitas sidrunimelissi suurepärast toimet unetuse vastu. Ka palderjan, kannatuslill ja norulill (Uvularia sessilifalia) aitavad meil sügavasse, kosutavasse unne jääda. Neid on olemas tinktuuridena, tablettidena või teena.

bachi õieteraapia

Harilik hobukastan (white chestnut) on väga tõhus unetuse korral, kui mõtted üksteist taga ajavad, takistades meelel väljalülitumist.

Raporteeri postitusest
Üles

Vasta tsitaadiga  
PostitusPostitatud: 21 Juun 2009, 13:19 
Eemal
Asjatundja seksuaalküsimustes ja kõige targem lapsemurelane 2013

See kõik on väga huvitav. Praegu aga vesteldakse unest ja unetusest foorumis kahes erinevas kohas. Teine on osakonnas Minu tervis pealkirjaga "Uni segab elu".

Raporteeri postitusest
Üles
 Profiil  
Vasta tsitaadiga  
PostitusPostitatud: 21 Juun 2009, 13:24 
kalervo kirjutas:
See kõik on väga huvitav. Praegu aga vesteldakse unest ja unetusest foorumis kahes erinevas kohas. Teine on osakonnas Minu tervis pealkirjaga "Uni segab elu".

See asub siin: viewtopic.php?f=54&t=19553
Aga vahe on selles, et selle teema algatasin mina juba veebruaris.

Raporteeri postitusest
Üles

Vasta tsitaadiga  
PostitusPostitatud: 23 Juul 2009, 03:17 
Eemal

mul on unehäired, ma ei magagi öösel, päeval magan. ja kooliajal üritan küll öösel magada, aga raske on magama jääda suht. mingi laman umbes kaks tundi, siis ei viitsi enam, siis hakkan joonistama vms iganes, ja siis laman veel mingi üks või kaks tundi ja siis lõpuks jään magama võibolla. mul on eluaeg unehäired olnud suht. mõnesmõttes mulle meeldib öösel üleval olla aga kooliajal olen liiga väsinud vist ja segab kooliskäimist ja selliseid asju.

Raporteeri postitusest
Üles
 Profiil  
Vasta tsitaadiga  
PostitusPostitatud: 16 Aug 2009, 08:39 
Eemal
Kasutaja avatar

Küsimus kõigile.
Kui olete olnud üleval umbes 12 tundi, kas suudate magama jääda?

Mina ei suuda, sellepärast mul läheb unegraafik kogu aeg metsa. Nädalavahetusel ikka tuleb ette, et olen kauem üleval, või kui on pidu vms. Siis järgmine päev magan kauem ning kui see järgmine päev tahan minna normaalsel ajal magama, siis ei saa. Lihtsalt ei suuda. Võin tunda isegi väsimust, aga ei saa. Mul on vaja olla üleval olla vähemalt 16-18 tundi, et magama suudaks jääda. See jama on mul juba umbes 2 aastat olnud. Mäletan, et nooremana suutsin varem magama jääda, isegi kui pool päeva maha magatud eelnevalt.
Üldse magamisega suur jama, ei mäleta üldse seda tunnet, kui hommikul sai ärgatud täiesti ärkvel olekuga ja kohe valmis tegema mis iganes. Magan umbes 8 tundi ja peale seda jään uuesti magama, kuna väsimus nii suur. Ja nii võin vaheldumisi magada ja ärgata veel tunde. Tihti hommikuti on mul isegi kuni 2 tundi pea väga selline...paks või kuidas öelda, väga uimane. Terve suve olen maganud täiesti nii kuidas juhtub. Aga tahaks korda saada oma bioloogilist kella. Ja tahaks ärgata ärkvel olekuga kohe.
Igasugused nõuanded teretulnud.

Näiteks praegu on kell 7:31 hommikul. Kas mul oleks mõtekas nüüd terve päev üleval olla ja siis õhtul magama minna? Või peaksin preagu magama, aga mitte nii kaua, vaikselt kuidagi iga päev nii varem magama minema või kuidas? Vajan abi. :D

Raporteeri postitusest
Üles
 Profiil  
Vasta tsitaadiga  
PostitusPostitatud: 16 Aug 2009, 13:59 
Eemal

Kui sa hommikul kell 7.31 oled veel ärkvel, ei minu meelest tasugi enam magama minna. õhtul oled nii väsinud et uinud kergesti normaalsel ajal ehk kell 21 - 22. Ise olen samast probleemist lahti saanud just sellega et ärkan igal hommikul, ka pühapäeviti, kell 7. Just see, et sa pühapäeviti magad - või oled voodis - poole päevani, ajabki kõik sassi.

Avastan et see on täpselt kolmetuhandes kiri mis ma olen lapsemuresse kirjutanud.

Raporteeri postitusest
Üles
 Profiil  
Vasta tsitaadiga  
PostitusPostitatud: 17 Aug 2009, 05:39 
Eemal
Kasutaja avatar

Võti arvatavasti peitubki selles, et minna iga päev samal ajal magama. Minu jaoks raske sellist rutiini hoida. Aga eks üritan. :D

Raporteeri postitusest
Üles
 Profiil  
Vasta tsitaadiga  
PostitusPostitatud: 08 Juun 2010, 23:42 
Eemal

Mul ei aita kohvi joomine magama ega ärkvele ;D nii et kohivi mulle ei mõju XD mulle ei mõju ka midagi lugemine ega lahtine aken . Tegelt kui ma tahan magama jääda pean ma passima samma kohta ilma et midagi mõtleksin ;D ja siis tuleb uni aga vahest ma pean olema kuskil arvutis või telekad passima et uni tuleks ;S :D eile nt oli nii et ma ei saanud kohe ültse und ;D ja padja nihutamine ega voodi teise kohta viimine mind kunagi ei aida XD :D

Raporteeri postitusest
Üles
 Profiil  
Vasta tsitaadiga  
PostitusPostitatud: 19 Juul 2010, 00:01 
Eemal
Kasutaja avatar

Iga inimese keha on erinev, minul näiteks toob kohv väga magusa une - nescafe 3in1
Ja praegu suvepäevadel on üleüldse raske uinuda :x

Raporteeri postitusest
Üles
 Profiil  
Vasta tsitaadiga  
PostitusPostitatud: 19 Juul 2010, 22:23 
vahest aitaks see kui enne magamaminekut midagi joonistada. nh, lihtsalt voodis lamades kuhugi paberilipakale pastakaga kritseldada. ehk viib see mõtted muredest eemale ja rahustab?

Raporteeri postitusest
Üles

Vasta tsitaadiga  
PostitusPostitatud: 20 Juul 2010, 23:55 
mina olen neid kõiki proovinud. Vaevlen unetuses, kooli ajal lähen voodisse 22.30 ja magama jään peale 2 tavaliselt ja see ei ole,et ma muretseksin millegi pärast,sest see on ka suvel vahest ja nädalavahetusel. Niisiis hommiktui kooliajal olen surmväsinud ja ka hinded halvad seetõttu, arstiga olen rääkinud, tema jahub,et epaksin enne magama minekut jalutama, no absull ei aita.
Olen kohe täiega mures :( :?

Raporteeri postitusest
Üles

Vasta tsitaadiga  
PostitusPostitatud: 21 Juul 2010, 07:29 
Eemal

Teiste kohta ei tea, aga ise olen eluaeg ennast magama lugenud. Lugemine viib mõtted mujale ja varsti märkan et enam ei saa tekstist aru, olgu see mis keeles tahes. Siis on aeg tuli kustutada.

Raporteeri postitusest
Üles
 Profiil  
Vasta tsitaadiga  
PostitusPostitatud: 27 Juul 2010, 20:04 
kalervo kirjutas:
Teiste kohta ei tea, aga ise olen eluaeg ennast magama lugenud. Lugemine viib mõtted mujale ja varsti märkan et enam ei saa tekstist aru, olgu see mis keeles tahes. Siis on aeg tuli kustutada.

Mul ema kasutab ka seda meetodit. Aga mina sellest aru ei saa. Ma olen proovinud küll, aga mul on nii, et kui ma loen ja tekstist enam aru ei saa, siis raamatut ära pannes ei suuda ma ikkagi uinuda. Ei tea.. võib-olla olen ma piisavalt väsinud et mitte lugeda, aga piisavalt mitte väsinud, et uinuda.

Aga jah.. nüüd sellise palavusega on veel raskem uinuda. Ise käin veel iga õhtu jaheda duši all, aga see enam ei aita..

Raporteeri postitusest
Üles

Vasta tsitaadiga  
PostitusPostitatud: 27 Juul 2010, 20:05 
Eemal

ma kül lennast ie saa magama lugeda. ma loen küll vähe raamatuid, seda see pärast et enamus raamatuid on lihtsalt ni iigavad, aga need mõned mis ma loen need keeavad vedru nii ülesse, et ma ei suuda ennem lõpetada lugemist kui silmad valutavad või kui raamat läbi.

Raporteeri postitusest
Üles
 Profiil  
Vasta tsitaadiga  
PostitusPostitatud: 27 Juul 2010, 20:19 
Eemal

Ma mäletan ühte rootsikeelset detektiivromaani, mis oli lausa ideaalne unelugemine. Ta oli just parajasti nii igav, et mõjus unetavalt juba paari leheküljega, aga samaaegselt nii huvitav, et ei oleks tulnud meeldegi raamatut pooleli jätta. Niisuguseid raamatuid, mida ei suudaks pooleli jätta, tuleb harva, viimati üks Muumi-raamat.

Raporteeri postitusest
Üles
 Profiil  
Vasta tsitaadiga  
PostitusPostitatud: 27 Juul 2010, 20:25 
Eemal

mind huvitavad ainult sci-fi ja fantaasia, kõik muud on nii igavad et ma ei suuda neid lihtsalt lugeda. Kevadet ma lugesin 1 kuu.

Raporteeri postitusest
Üles
 Profiil  
Vasta tsitaadiga  
PostitusPostitatud: 27 Juul 2010, 20:33 
Eemal

Võibolla niisugune Kevade olekski siis olnud just sulle sobiv unelugemine? Klassika pealegi, nii et nagu mingi kohustus lõpuni lugeda, olgu ta kui igav tahes... Ma panen sellesse kohta märgi, kui kaugele ma olen lugenud ja kust kohast järgmine õhtu edasi jätkata. Mitte pliiatsiga muidugi vaid paberilipakaga.

Raporteeri postitusest
Üles
 Profiil  
Vasta tsitaadiga  
PostitusPostitatud: 27 Juul 2010, 20:47 
Eemal

Mul hetkel muud kirjandust mida on piin lugeda. "Madame Bovary", ma ei suuda isegi 3 lehte lugeda ilma et mul paha hakkaks.

Raporteeri postitusest
Üles
 Profiil  
Vasta tsitaadiga  
PostitusPostitatud: 28 Juul 2010, 09:56 
Eemal

Seda raamatut ma ei tunne, aga kas siis polekski õige peale kolme lehekülge panna tuli kustu ja hakata magama?

Ise lugesin käesoleva aasta alguses läbi 6-köitelise äärmiselt igava soomekeelse ajaloolise raamatu (Topelius), mis ka on omamoodi klassika. (Raamat ise on mu vanaema käest pärandusena saadud ja trükitud 1906.)

Raporteeri postitusest
Üles
 Profiil  
Vasta tsitaadiga  
PostitusPostitatud: 28 Juul 2010, 10:02 
Eemal

Aga ma jäängi peale 3 lehte magama, ma lihtsalt ei suuda seda raamatut lugeda.

Raporteeri postitusest
Üles
 Profiil  
Vasta tsitaadiga  
PostitusPostitatud: 22 Mai 2011, 22:36 
osad sõbrad on mulle öelnud, et ma olen rääkinud unes või kedagi hüüdnud. mis teha?

Raporteeri postitusest
Üles

Vasta tsitaadiga  
PostitusPostitatud: 31 Aug 2011, 10:02 
Eemal

Külaline: Pole häda, ka mu noorem poeg räägib unes. Ma olen teda lohutanud: Su jutud on nii segased, et ega sa mingeid saladusi nendega ei paljasta.

Raporteeri postitusest
Üles
 Profiil  
Vasta tsitaadiga  
PostitusPostitatud: 31 Aug 2011, 14:41 
Eemal
Kasutaja avatar

Vahel räägivad inimesed unenägudes selgelt ja aursaadavalt kah :) Olen ise üks öine kõneleja päris tihti.

And I find I kind of funny, I find it kind of sad
The dreams in which I'm dying are the best I've ever had

Raporteeri postitusest
Üles
 Profiil  
Vasta tsitaadiga  
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 27 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist

Sa saad teha uusi teemasid siin foorumis